Odwodnienia liniowe i punktowe w pigułce

Na tym blogu zamieszczam wiele cennych informacji dotyczących odwodnień liniowych oraz punktowych

Wpusty podłogowe i ich charakterystyka

kratki ściekowe
Wpusty podłogowe są jedną z części punktowych systemów odwodnień. Najczęściej spotyka się je w przemyśle i mają na celu zebrać wodę z podłogi i odprowadzić ją do kanalizacji. Przemysł budowlany, spożywczy i chemiczny – tu najczęściej mają zastosowanie. Projektantom takich systemów warto zarekomendować stronę www.kratki-sciekowe.com.pl, tam rozjaśni się wiele z zakresu nazewnictwa różnych typów kratek ściekowych.

Parę słów o budowie

To że wpusty z zakresu odwodnień punktowych, jak też kratki ściekowe liniowe wykonane są ze stali nierdzewnej gwarantuje im trwałość oraz niezawodność. Jeśli są także wykonane ze stali kwasoodpornej, to mają też odporność na substancje toksyczne. To się przydaje, jeśli kratki ściekowe z syfonem znajdą się w podłodze w obiektach, gdzie jest ryzyko zachlapania takimi substancjami. Wpusty są różne, ale wszystkie mają podobną budowę, czyli pokrywę, kosz osadczy, syfon oraz korpus plus uszczelka. Ruszt, kosz oraz sitko się wyciąga, więc nie ma żadnych problemów z czyszczeniem.

Co wybrać?

Zarówno, jeśli chodzi o punktowe odwodnienia, jak i o kratki ściekowe liniowe, to jest ich bardzo szeroki asortyment na rynku. Zwracajmy uwagę na to, jak duże będą obciążenia na kratkę ściekową. Po podłodze mogą chodzić ludzie, ale mogą też jeździć ciężkie pojazdy i kratka ściekowa z syfonem musi to wytrzymać. Dlatego solidny materiał jest ważny. Ważna jest też ilość cieczy, jaka w danej jednostce czasu będzie odprowadzana przez kratkę. Część górna i średnica odpływu muszą być odpowiednie. By wybrać odpowiednią wielkość kosza osadczego, trzeba uwzględnić części stałe, jakie wraz z wodą mają być odprowadzane. Na stronie www.kratki-sciekowe.com.pl znajdują się inne ciekawe informacje. Zapraszamy szczególnie osoby zajmujące się projektowaniem systemów odwodnień.

,

Comments are currently closed.