Odwodnienia liniowe i punktowe w pigułce

Na tym blogu zamieszczam wiele cennych informacji dotyczących odwodnień liniowych oraz punktowych

Prostota i funkcjonalność wpustów podłogowych

kratki ściekowe
Wpusty podłogowe pełnią niezwykle ważną rolę w całym systemie odprowadzania wody i innych cieczy z podłogi. Pomimo tego, że wpusty podłogowe swoje początki mają w przemyśle, między innymi budowlanym, spożywczym oraz chemicznym, to jednak dzisiaj równie często wykorzystywane są w naszych domach i mieszkaniach, chociażby jako kratki ściekowe przed naszym garażem. Co powinniśmy wiedzieć o wpustach podłogowych i na co zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie?

Prosta budowa

Wszystkie wpusty podłogowe zbudowane są tak samo – możemy tutaj wyróżnić kosz osadczy zbierający części stałe wpadające do danego wpustu, korpus całego wpustu odpowiadający za jego wielkość, zewnętrzną kratkę ściekową (często są to kratki nierdzewne, które są tanie w produkcji, wytrzymałe i dobrze wyglądają na podłodze) oraz uszczelki odpowiadającej za szczelność całej konstrukcji.

Prostota budowy i niewielka ilość elementów składających się na każdy wpust podłogowy sprawia, że są one niezwykle proste w montażu (nie potrzeba do tego żadnego specjalisty, a wystarczy dołączona instrukcja montażu) oraz nie sprawiają one żadnych problemów w związku z koniecznością ich regularnego czyszczenia – wystarczy tylko wyjąć poszczególne elementy i je przemyć (lub opróżnić kosz osadczy).

Wytrzymałość

Decydując się na zakup wpustu podłogowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kratki nierdzewne, które w przeciwieństwie do plastikowych są znacznie bardziej wytrzymałe – ma to szczególne znaczenie w przemyśle i miejscach, gdzie mogłyby być one narażone na duże i częste obciążenie (nawet domowy wjazd do garażu!).
Po więcej informacji zapraszam na stronę firmy KMB Steel Product.

, ,

Comments are currently closed.