Odwodnienia liniowe i punktowe w pigułce

Na tym blogu zamieszczam wiele cennych informacji dotyczących odwodnień liniowych oraz punktowych

Do czego służą systemy odwodnień?

kanały szczelinoweBędąc na basenie, w łaźni czy tym bardziej w szpitalu nikt się zapewne nie zastanawia nad systemem odwodnień, jaki został użyty w danym miejscu. Kto go założył i czy poprawnie został dobrany przez fachowca lub, co tez się często zdarza, przez amatora. Jest to jednak temat bardzo rozległy i zróżnicowany. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o tym i zastanawiałeś się, do czego służy to poniższe wiadomości zaspokoją twoją ciekawość.

Wybór odpowiedniego rodzaju

Przede wszystkim zastanówmy się, jakie mamy rodzaje odwodnień. Pierwsze z nich to odwodnienia liniowe, z którymi spotkamy się w przemyśle spożywczym oraz chemicznym, ponieważ tam najlepiej się sprawdzają. Możemy jednak dokonać dokładniejszego podziału. Wyróżniamy, więc: kanały szczelinowe

oraz rynnowe. Najistotniejsze jednak i najczęściej spotykane są kanały łazienkowe. Ponieważ nie tylko lepiej się prezentują, ale również są łatwiejsze w montażu i utrzymaniu czystości zaczynają one wypierać standardowe brodziki.

Odwodnienia punktowe

Drugim, rodzajem są odwodnienia punktowe. Podobnie jak te powyżej mają wiele zastosowań. Z powodzeniem korzysta z nich przemysł budowlany. Najważniejszy element wśród tego rodzaju odwodnień to podłogowe wpusty ze stali nierdzewnej. Tradycyjne kratki wykonywane są również ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej, co czyni z nich bardzo wytrzymały materiał. Nie są może aż tak popularne w użytku domowym, ale sprawdzają się doskonale w garażach gdzie wytrzymają wszelkie przecieki z samochodu czy tez omyłkowe wylanie żrących płynów na podłogę nawet w warsztacie mechanika.

, ,

Comments are currently closed.